2003 yılında üretime başlayan fabrikamız, Silivri - Değirmenköy mevkiinde yer almaktadır. 1800 metre karelik imalathanemiz, 240 metre karelik Kalıphanemiz ile toplamda 2500 metre karelik kapalı alanda hizmetlerimize devam etmekteyiz.

Çalışma hayatına başlamamızın ardından kısa süre içerisinde, 2004 yılında, dünya radyatör devlerinden Termoteknik ile işbirliğine başlamış ve firmanın en büyük yan sanayii üreticilerinden biri konumuna gelmiştir. Firmamız halen Termoteknik ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Üç ay gibi kısa bir süre içerisinde kombi parçalarının tamamının kalıplarını hazırlamış, testlerini tamamlayarak piyasaya sürülebilecek hale getirmiştir. Her türlü plastik ve sac kalıpları bünyemizde hazırlanmakta olup, uzman personelimiz ve kullanılan son teknoloji cihazlarla mükemmel şekilde hazırlanmaktadır.

Şuan itibariyle firmamızda toplam 26 kişi tam zamanlı olarak çalışmakta olup, aylık üretim hacmimiz 150 ton sac işlemeye ulaşmıştır. 2014 yılında yeni fabrikamıza taşınarak, kapasitemizi arttırırken, kalitemizden ödün vermemeyi hedeflemekteyiz.

Kalite

Asil Kalıp yönetim kadrosu, kaliteyi en büyük amaç olarak benimsemiş ve kaliteden ödün vermeden üretim yapılmasını tüm personelin vizyonu haline getirmiştir. İşletmemizde ISO 9001 kalite metodları uygulanmaktadır.

Kalite güvencesi hedefimiz olmakla birlikte, bizimle çalışmayı seçen firmalara, talep ettikleri standartlar ve şartnameye uygun olarak üretim ve teslimatları gerçekleştirmeyi amaçlamaktayız.

Kalite çalışmalarımız devam etmekte olup yakın zamanda üst kalite yönetimi sistemine geçmeyi planlamaktayız.